Outlast

O MATERIÁLU OUTLAST®

OUTLAST® JE MATERIÁL, KTERÝ REGULUJE A VYROVNÁVÁ TEPLOTU TĚLA. JAKO JEDEN Z MÁLA FUNKČNÍCH MATERÁLŮ, JE VÁZANÝ NA BAVLNU.

Outlast® je v pocitu ideálního tepelného komfortu nenahraditelný. Není horko, není zima. Prostě je akorát. Outlast® reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí, mezi pokožkou a vrstvou Outlast® se tak vytváří příjemné mikroklima. Díky své schopnosti opakovaně akumulovat teplo a následně ho opět uvolňovat udržuje po celou dobu stabilní teplotu.

Ptáte se, jaký pocit tedy Outlast® vyvolává a jak se liší od ostatních funkčních materiálů?

Outlast® může hřát i ochlazovat. Záleží na tom, jaká je teplota Vašeho těla a zda potřebujete ochladit nebo zahřát. Jednoduché, ne? Proto může Outlast® omezovat i pocení! Zatímco většina materiálů, "redukujících" pocení, pracuje na principu rychlého a důkladného odvodu potu od těla,Outlast® redukuje přímo vznik potu. Jak je to možné? Připomeňme si, jak pot vzniká. Potíme se tehdy, když náš mozek vyhodnotí situaci a zjistí, že tělu je příliš teplo. Pak pošle signál k ochlazení. V tu chvíli nám začnou vyskakovat kapičky potu. Ovšem Outlast® tomu předchází, teplo od těla okamžitě odebírá a akumuluje v kapslích Thermocules®. Mozek tak při vyhodnocování situace zjistí, že teplota těla je v pořádku, tedy není třeba ochlazovat. Proto se potíte mnohem méně.

Outlast® vznikl pro vesmír

Když vystoupí kosmonaut do vesmíru, pohybuje se v extrémních teplotách. NASA proto potřebovala vytvořit materiál, který by byl schopný zachovat tepelný komfort kosmonautů za velkého tepla i za velkého mrazu. To se povedlo. Vývoj takového materiálu začal v roce 1988. Vzhledem k vynikajícím vlastnostem materiálu, kterému se říká Outlast®, jeho snadné údržbě, přiměřeně drahé výrobě a možnosti využívat jeho vlastností téměř v jakékoliv textilii, bylo brzy jasné, že Outlast® neskončí jen v rukavicích kosmonautů, ale že má vysoký potenciál pro využití širokou veřejností. V roce 1991 tak firma Outlast Technologies, Inc., získává patent pro komerční využití technologie a hledá možnosti využití. Ukazuje se, že Outlast® je skvělý všude tam, kde se lidské tělo potřebuje poprat se změnami teplot. Od roku 1998 tak je na trhu k dostání první oblečení s revoluční vrstvou materiálu Outlast®.

Outlast® využívá změny skupenství

Princip Outlast® je nečekaně jednoduchý. Pamatujete z hodin fyziky na skupenské teplo tání? Mění-li se látky z pevného skupenství na kapalné, spotřebovávají teplo, mění-li se z kapalného na pevné, teplo uvolňují. Tímto způsobem dokážou látky teplo akumulovat (teplo uvolňující se z látky při přechodu zpět na pevné skupenství v kapalné látce "zůstává").

Textilie s vrstvou Outlast® ve svých vláknech obsahuje mikroskopické částečky látky, která co nejlépe teplotu akumuluje a absorbuje ji nebo uvolňuje vzhledem k teplotním požadavkům lidského těla. Samozřejmě to neznamená, že oblečení z Outlastu® bude mokré. Materiál měnící skupenství je totiž zabalen do jiného materiálu. Ten je velmi odolný – nekapalní, přizpůsobuje se změnám objemu vnitřního materiálu a je odolný vůči mechanickému poškození, aby vydržel samotné zpracování i následné nošení oblečení.
Outlast® je tak tvořen mikroskopickými kuličkami, kterým se říká Thermocules®. V Thermocules® vlastně neustále probíhá cyklus změny skupenství. Jako akumulátor tepla se nikdy nevyčerpá. Tyto kuličky jsou vpraveny přímo do vlákna, ze kterého se tkají látky a šije oblečení. Outlast® je na první pohled zcela neviditelný, nemění strukturu ani vzhled tkanin. Všechno oblečení lze dokonce i prát v pračce. A navíc je Outlast® použitelný kdekoliv – ve vesmíru, v Grónsku, v České republice i ve Vaší posteli.

Značka Little Angel® klade důraz na výběr materiálů a kvalitu zpracování. Všechny výrobky s touto začkou jsou vyrobeny v České republice. Většina z nich obsahuje termoregulační (někdy také nazývaný "funkční") materiál Outlast®, jehož jedinečné vlastnosti oceníte především u výrobků pro děti.

Věříme, že se, právě pro tyto hodnoty, stane Vaší oblíbenou značkou, ke které se budete rádi vracet.

S čím vším Vám může Outlast® pomoci?

  • Máte v posteli problém se studenýma nohama, ponožky ale v průběhu noci odkopáváte, protože Vás  pálí nohy?
  • Máte pocit, že ať se na noc obléknete a přikryjete jakkoliv, stejně se budíte zpocení?
  • Jak se Vám líbí pocit studeného trička na výletech, kdy se potíte, ale počasí zrovna není na koupání?
  • Lyžujete? Je Vám na svahu horko, ale na lanovce zima?
  • Nevíte, co obléci miminku, aby při procházce neprostydlo, ale ani se nepřehřálo?

Všechny tyto problémy Vám pomůže řešit Outlast®!

Dětský textil – zavinovačky, fusaky, spací pytle, ložní prádlo – přikrývky, polštáře, prostěradla, oblečení –ponožky, rukavice, sportovní i každodenní – tílka, trička, bodýčka, mikiny, polodupačky, bundy, čepice, kukly, kalhoty..., všude tam Outlast® určitě oceníte.

Optimální podmínky pro dítě

Novorozená miminka, batolata a hlavně jejich rodiče si dětský textil s vrstvou Outlast® nemohou vynachválit. Proč?

Děti jsou stále v teple, přitom však nehrozí jejich přehřátí. Thermocules ve vrstvě Outlast® totiž pracují stejně spolehlivě jako u přikrývek pro dospělé. Mezi tělíčkem miminka a a vrstvou Outlast® se vytvoří mikroklima, které si zachovává stabilní teplotu. Na nadměrné teplo nebo chlad Outlast® reaguje a vyrovnává teplotu mikroklimatu. Dětský spánek je proto klidný a posilující.

S miminkem z tepla do zimy bez obav z nemocí

Kromě spánku je Outlast® skvělý také pro aktivní maminky, které toho hodně najezdí během dne s kočárkem. Změna počasí Vás s Outlast® již nepřekvapí, bez obav z přehřátí miminka se můžete vydat třeba do nákupního centra. Zatímco s obyčejnou přikrývkou budete muset myslet na to, aby miminku nebyla venku zima a uvnitř se nepřehřálo, s Outlast® to bude mnohem jednodušší. Vrstva se schopností akumulace tepla opět vyrovná mikroklima tak, aby se dítě pod přikrývkou nepotilo.

Do auta

Outlast®také oceňují maminky, které často jezdí autem. Kombinací podložky do autosedačky a přikrývky s Outlast®, zajistíte dítěti tepelnou pohodu, i když bude v autě zima, přetopeno nebo puštěná klimatizace.

Ať bude zima nebo horko, Vašemu miminku bude pořád skvěle. Vynikající vlastnosti materiálu Outlast® by tak bylo hříchem nevyužít pro ty, kteří jsou nám nejdražší – naše děti.

 

Little Angel
Řadit podle: ceny / názvu 
Stránky
1
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další  Konec